| kadzee a întrebat:

Sal TPU.Intrebarea mea este pentru ce este mufa HDMI la placa video ca are una albastra si una alba+ca am si la monitor la fel am inteles ca da placa mai bine asa acum nu stiu astept un raspuns.
Dau FUNDAAA

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Cablul HDMI e pentru redarea in HD, iar daca monitorul si placa video au porturile astea le poti conecta intre ele.Dat fiind faptul ca sunt diferite versiuni de HDMI uita-te nitel aici pentru a intelege functionalitatea lor si identifica felul porturilor le la placa grafica si monitor.Il manualul de instructiuni cu siguranta ai detalii despre ele.
http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI