| RaduBortannoiu a întrebat:

Sal TPU puteti sa imi faceti un pc la fel de bun ca laptopul
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/
dar mai ieftin
sau maibun in aceeasi bani
multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Asta e chiar usor.
Poftim: http://www.azerty.ro/wishlist/2119/
Ti-am pus o sursa de calitate, rece si silentioasa, cu multiple protectii si certificare, care-ti va duce lejer sistemul. Un procesor perfect pentru gaming si o placa de baza care sa-l suporte si impinga la maxim plus 8GB ram care sunt arhisuficienti indiferent ce vei face.
Piesa de rezistenta este placa video, care este o super placa pentru gaming.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.

Bafta!

| veselie a răspuns:

Cauta tu urmatoarele componente:
i3 3220
gt 620

| veselie a răspuns:

Desteptilor a zis la fel de bun ca laptop-ul nu cu mult mai bun decat laptop-ul.

| Nicu9715 a răspuns:

HDD Western Digital Blue, 500GB, 16MB, 7200rpm, SATA 3
Procesor AMD FX X6 6300, 3500MHz, 14MB, socket AM3+
Sapphire AMD Radeon HD 7770 Vapor-X, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Asus M5A78L-M LX3 socket AM3+
Memorie Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz
Carcasa Floston Genesis ATX, Midi Tower
Sursa Thermaltake Litepower LT-400P, 400W
DVD Writer LG GH24NS95 24x, SATA
PRET:2110--->este pentru gaming poti juca toate jocurile noi mai pui 4 gb ram si te tine 3-4 ani pentru jocuri

| RaduBortannoiu explică (pentru Nicu9715):

Poti sa imi dai un link cu produsele astea te rog

| Nicu9715 a răspuns (pentru RaduBortannoiu):

Http://www.emag.ro/wishlist/2783640075
PRET:2165 total inca 4 gb ram si este un sistem gaming mediu-high