Întrebare recomandată | mikynelu a întrebat:

.stie cineva cum pot sa trimit un mail la mai multe persoane deodata fara sa scriu eu adresele la toti, eventual sa le adaug de undeva, sa selectez cumva la cine vreau sa trimit? Funda...

Răspuns Câştigător
| StefanelAlex a răspuns:

La yahoo mail exista o eticheta Contacte (dupa What; s new si Imbox). Acolo dai click pe New list, creezi o lista. Din lista All contacts selectezi cateva si dai assign to list si selectezi noua ta lista. Cand compui mail, la TO scrii numele listei tale noi.

13 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Test

| AaNdYy a răspuns:

Da se poate, dai la eticheta de contacte New list, selecrezi cateva contacte si atat.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Daca vrei sa dai un mesaj la toate persoanele tale de contact, le bifezi, dai click dreapta si dai la Instant Message, daca te-ai referit pe e-mail nu cred ca merge, si doar sa faci pe rand, sa adaugi id-urile pe rand si mesajul pe rand, pa pa

| BuGz a răspuns:

Copiaza intr-o zi toate adresele lor de mail intr-un txt si cand sa dai send copiza toate adrasele si punele la destinatari big grin BAFTA!

| alexandruth a răspuns:

Incearca cu Net Tools 5 dar e cam ilegal... Pe riscul tau. tongue

| Sănduțța a răspuns:

Copie adresa si gatatongue

| Sănduțța a răspuns:

Sau...

| Sănduțța a răspuns:

Poti cel mai simplu sa te chinui unpic

| Cat a răspuns:

Adresele de mail le poti trece in campul de To: cu ";" intre ele, daca vrei ca destinatarii sa vada cine altcineva a mai primit mail-ul de la tine, sau la BCC: daca vrei sa nu se vada intre ei.
Daca sunt oameni pe care ii ai adaugati in contacte, ii poti selecta de acolo.

| fachiuion a răspuns:

Daca sunt in messu` tau dai clic dr pe grupul lor si scrii, daca sunt in adres buc pe mail ii selectezi din ea

| amusername2 a răspuns:

Depinde ce mail folosesti...

| Jacko3 a răspuns:

Cănd scrii email ai sus "To" şi acolo poţi să scrii mai multe, să adaugi mai multe persoane şi ţi le va trimite la persoanele respective. Mult succes.

| johnlock a răspuns:

Intri pe adresa ta de email mergi la Compose message(compunere mesaj) iar in drept la to(catre) este un plus apesi pe el si acolo iti apar toti prieteni, ii selectezi pe cei carora vrei sa le trimiti email si gata.