| andreicaia99 a întrebat:

tableta Toshiba encore cum vi se pare? funda

Răspuns Câştigător
| BellaVampire a răspuns:

-de performanță Speedy
-utile aplicații Toshiba
-viata lunga a bateriei
-oferă o performanță rapidă
-aplicații la îndemână
-portul microHDMI
-mai multe porturi decât alte tablete compacte pentru Windows 8.1

8 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Din moment ce nu are 3G-nici macar optional, nu-si merita banii.De altfel pentru ecran de 8 e foarte scumpa.Ia una Alview si e mult mai buna si mai ieftina.

| Danzell a răspuns (pentru viotedy):

Si te tine cat face.

| viotedy a răspuns (pentru Danzell):

De parca alea Samsung tin mai mult.Platesti doar renumele firmei, care pentru mine e zero barat.Toate telefoanele de la ei n-au tinut nici un an.

| Danzell a răspuns (pentru viotedy):

Nu e chiar asa. ai mult mai multe avantaje la o companie producatoare mai mare.
da platesti renumele (brandul) dar vezi tu renumele asta se face de-a lungul anilor. un brand atesta experienta in domeniu. nu e degeaba.
si aici nu zic numai de Samsung ca sa fiu impartial. la fel si de Nokia, Sony, LG, HTC, etc.

fiind firme mari au buget mai mare. bani mai multi, cercetare in noi tehnologii. si asa mai departe. linia tehnologica e mult mai avansata decat in cazul firmelor gen Allview, eboda si care mai era.
plus ca 2 din cele 3 firme romanesti "producatoare" de tablete si telefoane nici macar nu au linia de asamblare in Romania.

| viotedy a răspuns (pentru Danzell):

Da si Samsung unde asambleaza, scrie clar -made in China, asa ca..toate-s acelasi drac, depinde doar de noroc.Sa stii ca am un telefon de la Prestigio si a cazut pe gresie de n ori si n-are nimic in timp ce, la un S3 i s-a spart ecranul la o cazatura usoara cu tot gorilla glass-ul...

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

In cazul in care doresti sa iti cumperi o tableta iti recomand sa le excluzi inca de la inceput pe cele cu buget mediu pentru ca vei ajung sa iti faci zile triste degeaba.

Cumparati una decenta, de buget mediu precum acest Samsung: http://bit.ly/1lfCyJR

In plus vezi ca tot acolo (in josul paginii) vei gasi si parerile celor care l-au cumparat deja si este si la reducere in aceata perioada.

| shadow21 a răspuns:

Este o tableta foarte buna

| Ibanez a răspuns:

Salut! Din punctul meu de vedere, nu cred ca este atat de buna, procesorul este cam slabut, desi la primele utilizari o sa zici ca de ce nu ai cumparat-o mai devreme laughing ecranul este bun, dar eu iti recomand o tableta Samsung galaxy tab 2 sau galaxy tab 3 de 7 inchi. Astea merg foarte bine si toti sunt multumiti de ele! La Toshiba nu prea sunt vanzari, si nu prea afla in topuri la comercializarea tabletelor. Funda?