| andreicaia99 a întrebat:

m-am interesat cat de cat dar vreau sa stiu si parerea voastra. cei care stiti sau ati vazut-o cum vi se pare tableta Toshiba encore. cel/cea cu cele mai multe argumente pro/contra primeste funda

6 răspunsuri:
| TheM4A1 a răspuns:

Ecranul HFFS clar si luminos AutoBrite™ de 20, 32 cm (8") al tabletei Toshiba Encore asigura un, unghi larg de vizualizare si calitate superioara a imaginilor, fiind astfel ideal pentru vizionare filmelor atunci cand, calatoriti. Suporta multi-touch. Pregatiti-va sa va bucurati de o experienta de divertisment completa, interactiva si captivanta oriunde va aflati.

Alimentata de cea mai recenta arhitectura Intel® Atom™, tableta Toshiba Encore ofera o perfomanta rapida si fluida pentru un nivel crescut de productivitate si creativitate in miscare. Navigarea full-screen pe internet este de asemenea mult mai rapida, multumita noului Internet Explorer 11.

Bucurati-va de jocuri Xbox pe Encore

Microsoft Xbox este o aplicatie pre-incarcata, ce prezinta un serviciu de redare de muzica cu acces nelimitat gratuit timp de 90 de zile la 30 de milioane de melodii, precum si o selectie de jocuri Xbox gratuite. Utilizatorii pot chiar imparti continuturile preferate intre ecrane, transformand tableta intr-un al doilea ecran pentru Xbox 360 sau Xbox One, folosind Xbox SmartGlass.

Elementele esentiale ale pachetului Office pentru productivitatea in miscare

Beneficiind de versiunea integrala a Microsoft Office Home & Student 2013, utilizatorii pot exploata la maxim programele care le sunt deja familiare pentru o experienta completa oriunde si pot folosi tableta Encore ca pe o extensie a PC-ului lor principal. Sunt incluse versiuni integrale ale Word 2013, Excel 2013, PowerPoint 2013 si OneNote 2013, pentru a creste productivitatea in miscare, fie ca e vorba de citit, editat, creat sau difuzat documente si prezentari.

Optimizata pentru Skype

Optimizata pentru Skype, Toshiba Encore vine de asemenea cu o optiune de camera avansata si cu dublu microfon cu tehnologie beam-forming pentru reducerea zgomotelor si pentru o claritate mai mare a sunetului in timpul convorbirilor. Sunt incorporate o camera de 8.0MP in spate si una de 2.0MP in fata, astfel incat utilizatorii pot beneficia de videochat-uri clare in miscare sau pot doar sa suprinda perfect momente video sau photo pe care sa le impartaseasca apoi cu familia sau prietenii.

Disponibila imediat si intotdeauna actuala

Odata scoasa din ambalaj, tableta Toshiba Encore este ultra-receptiva si gata pentru orice. Tehnologia InstantGo presupune ca Encore sa iasa din modul standby si sa fie astfel disponibila pentru utilizare aproape instant. Chiar si cand tableta este in modul standby, aceasta mentine conectivitatea retelei si sincronizarile in mod automat, astfel ca toate continuturile sunt actualizate in mod constant. Beneficiind de InstantGo pentru a diminua consumul de energie si a prelungi durata de viata a bateriei, Toshiba Encore este eficienta pentru deplasari.

Porturi micro USB si micro HDMI

Optiunele de conexiune includ un micro-USB pentru transferul de date, micro-HDMI® pentru conexiuni la ecrane mai mari, fie ca sunt acasa sau la o intalnire, si un slot micro-SD care poate fi de asemenea utilizat pentru a extinde capacitatea de stocare sau pentru a partaja continuturi cu alte dispozitive.

| andreicaia99 explică (pentru TheM4A1):

Iti multumesc pentru raspuns dar m-as fi bucurat daca mi-ai fi dat o parere de a ta nu un copy paste la ce e scris pe net

| quatre a răspuns:

Buna! eu te sfatuiesc sa nu iti iei aceata tableta din urmatoarele motive( o zic din proprie experienta) :
-merge ffoarte greu
- se blocheaza mereu
-toch-ul nu merge bine
-net-ul nu merge bine
-o am de 1 luna si am dus-o deja la reparat
-exista multe tipuri de tablete bune!
Eu nu te sfatuiesc! Eu mi-amluat o tableta Allview City Life si este foarte buna!
sper ca te-am ajutat :*

| alextheboss a răspuns:

Este buna toch-ul merge bine net-ul iarasi

| robertthebest a răspuns (pentru alextheboss):

Alex tu macar ai o asemenea tableta?