| songoku29 a întrebat:

Sal TPU vreau sa-mi iau un pc gaming jocuri noi (gen 2012-2013),
am un buget pana in 30 de mil pentru un pc doar de gaming ma puteti ajuta cu niste oferte de pe net (de pe site-uri serioase )(gen eMAG )!

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Uite ce iti recomand: http://www.azerty.ro/wishlist/2151/
Ai o sursa silentioasa si rece, certificata, care-ti va duce fara probleme sistemul. Ai un hdd de generatie noua, cu viteze foarte mari si rece. Ai 8GB ram care-ti sunt arhisuficienti orice vei face.
Piesa de rezistenta este placa video, care este dpdv al performantei echivalentul, sau chiar mai buna decat GTX660 Ti, dar mai ieftina.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de PC.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, orice... te rog, nu ezita sa ma contactezi.

Bafta!

| Camper123 a răspuns (pentru SpecialistIT):

Imi poti spune si mie un pc perfect pentru gaming? am buget pana in 40 milioane vechi 4000 lei!

12 răspunsuri:
| xX3myandr3yXx a răspuns:

Poftim 2 configuratii facute de mine :D... iti voi face una pe amd-ati si una cu Intel-ati pentru ca nu suport nVIDIA pentru esecurile ei infine :-j acest pc te va tine foarte mult timp sursa buna carcasa incapatoare placa video foarte buna procesor foarte bun 8 gb ram care vor rula foarte bine jocurrile :)
1.Intel-ATI
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/667898
2.AMD-ATI
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/667900/

| CrazyRat a răspuns (pentru xX3myandr3yXx):

Prima varianta o recomand si eu.
Faza cu esecurile de la nVidia detaliaza sa inteleaga si omul, + ca is si eu curios ce probleme ai intalnit cu nVidia happy.

| 4Tuning a răspuns (pentru xX3myandr3yXx):

Si eu sunt curios ce esecuri ma? eu folosesc nVIDIA de 4 patru ani nu are nimic poate care ai luat-o tu era contrafacuta ceva.

| xX3myandr3yXx a răspuns (pentru CrazyRat):

Pai mi.a facut greseli la oc si in fine eu ma bazes la placi video pe Ati happy asta e parerea mea

| xX3myandr3yXx a răspuns (pentru 4Tuning):

Am mai spus si o sa o spun de o mie de ori mie nu imi mai plc nvidia...asta e parerea mea happy

| CrazyRat a răspuns (pentru xX3myandr3yXx):

Interesant...folosesc nVidia de cand ma stiu. OC la nVidia ii mai complicat dar daca ai o placa buna nici nu ai nevoie de OC...acuma fiecare cu ce ii place.
Sarbatori fericite in continuare happy

| xX3myandr3yXx a răspuns (pentru CrazyRat):

Multumesc la fel happy

| xX3myandr3yXx a răspuns:

Daca tu vrei sa iti spui nVIDIA iti potio pune un gtx 650 ti boost dar un hd7850 este peste cea de la nVIDIA

| xX3myandr3yXx a răspuns (pentru MadaraUCH):

Fara suparare dar accest pc nu merita degeaba placa video e de 2gb pentru ca e si ddr3....gt 630 nu merita pentru acest buget