| naoko a întrebat:

Sal TPU, vreau sa va intreb, am windous 7 proffesional, si de la o vreme totul imi merge greu, doar internetu, de ex cand intru eu ma bag pe mess si astept vreo 10 min, inainte asteptam 4 sec, si internet explore mergea bine, dar acum trebuie sa astept, ma bag pe youtube si merge greu, se opreste, se incarca, nu stiu, va rog ajutati-ma ca antivirusu e in regula, va rog.

2 răspunsuri:
| naoko explică:

Salut,am antivirus McAfee Total Protection ca tine, l-am luat cu 67 lei,ca ios in hunedoara,si nu detecteaza niciun virus,calc merge ff bine,numa netu se incarca greuu, mersi pentrurasp, ceaukiss

| andunroll8 a răspuns:

Pai sunt multe de luat in vedere:
1. S-ar putea ca si calculatorul tau sa nu fie destul de performant pentru windows 7, depinde si pe ce sistem ruleaza acesta, 32biti sau 64
2. antivirusurile gratuite in general nu fac nimic, eu aveam avira piratata si vreo 40 de virusi inainte. acum mi-am cumparat contra cost McAfee Total Protection iar acesta merge formidabil. 100 de lei /contract de 1 an pe 3 calculatoare
2. Incearca sa iti descarci Tune Up Utilities, merge piratat daca stii cum iar daca iti expira contul adauga din nou un serial key. Si foloseste programul cel putin odata pe saptamana avand in vedere ca iti imbunatateste performantele foarte mult.
2. I-ati defraggler, se gaseste gratuit si iti defragmenteaza hard diskurile, ajuta foarte mult.
insa eu cred ca s-ar putea sa fie din cauza antivirusului sau al registrelor incarcate. neaparat sa faci pasii anteriori. succes si vezi mai intereseaza-te de compatibilitatea windowsului cu sitemul, astept fundita ca am pus suflet la raspuns tongue