| lokymoonred1enjoied a întrebat:

Sal tuturor, Am si eu o intrebare : ce placa video mai buna pentru jocuri: Asus nVidia gforce 210, Sapphire AMD Radeon HD 5450 sau Ginward nVidia gforce GT 610.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

N-ai ma nu faci performante in jocuri cu nici una. R7 240 ddr5 1gb 128 sa-si ia pe care i-o recomand si chiar o detin si eu. Rulez decent Crysis 3 pe 1440x900 preset medium, Bf4 la fel, Watch dogs si multe altele. Alea 3 sunt placi video multimedia. Nu zic ca si r7 240 nu e, dar matura pe jos cu toate 3 la un loc.

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pentru gaming nici una nu e ok, deoarece toate trei sunt pe 64 de biți la lățimea de bandă, dar daca analizez performanțele și vechimea celor 3 aș merge pe Ginward nVidia gforce GT 610.Comparativ cu celelalte două ce au suport open Gl versiuea 3 asta are suport open Gl v 4.2, ceea ce înseamnă că jocurile bazate pe open gl(cele necomerciale și de linux) vor rula fără probleme.Succes

| Jipa95 a răspuns:

Mergi pe Radeon HD 5450 dar sa stii ca nici una dintre cele mentionate de tine nu este foarte stralucita la jocuri. La cele mai vechi, da, dar pentru ultimele titluri nu.

Bft!

| Mikoyan a răspuns (pentru Jipa95):

E un pic mai buna in benchmark GT 610 Jipa.

| Mikoyan a răspuns (pentru Jipa95):

Pai toate sunt la nivel entry level oricum, dar nu cred ca are buget prea mare si am zis macar sa recomand ceva mai apropiat, cel mai bun entry level ar fi R7 260x dar oricum la noi preturile sunt umflate la electronice, pe amazon le gasesti mult mai ieftine.

| RaduTN a răspuns (pentru Mikoyan):

Dacă se referă la asta: http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=875
E bună placa. Poate rula jocuri din 2013 bine.Dar dacă ar fi avut laţimea de bandă 128Biţi era mai bine.

| Jipa95 a răspuns (pentru Mikoyan):

N-ai ma nu faci performante in jocuri cu nici una. R7 240 ddr5 1gb 128 sa-si ia pe care i-o recomand si chiar o detin si eu. Rulez decent Crysis 3 pe 1440x900 preset medium, Bf4 la fel, Watch dogs si multe altele. Alea 3 sunt placi video multimedia. Nu zic ca si r7 240 nu e, dar matura pe jos cu toate 3 la un loc.

| Treistariustar a răspuns:

Nvidia g610 este o placa video mai buna sau geforce 210 http://bit.ly/1pAsr7R

| Mikoyan a răspuns:

Toate sunt slabe pentru jocuri, singura un pic mai stralucita dar nu cu mult e GT 610, iti recomand sa mai strangi ceva bani sa-ti cumperi ceva decent macar un Radeon R7 240.

| krs23 a răspuns:

Daca ar fi la fel sa zicem de 1GB as merge pe nVidia, dar conteaza si ce procesor ai...degeaba ai placa de 2 GB si procesor praf, nu faci nimiclaughing.
Eu as zice sa mergi pe nVidia de cel putin 1 GB si procesor Intel i5 sau i7 (sper ca te-am ajutat putin).