| Digital112 a întrebat:

Sal, virusul win32/ramnit A am dat o scanare cu comboFix, si tot degeaba imi zice antivirusul ca tot mai am si cand am facut o scanare imi trece de 500 de virusi si s-a infectat fiecare fisier cu.exe la final, cum fac sa il sterg manual? (cu antivirusu tot se face la loc) funda

Răspuns Câştigător
| PCassist a răspuns:

Incearca sa scanezi hdd-ul de pe un alt calculator cu malwarebytes.

Cu Windows XP am avut aceeasi problema si pana la urma a trebuit sa-l reinstalez. Cu Windows 7 am scapat cum ti-am zis mai sus.

| Digital112 explică (pentru PCassist):

Daca pun un alt hdd si il scot pe ala vechi mai am virusi?
ca mai am unu in casa de la 1 pc mai vechi

5 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

As recomanda un antivirus bootabil,
pe stick sau cd
Totusi daunele nu vor fii reparate, doar virusii distrusi
(BtDefender)

| Aalyn91 a răspuns:

Nu poti.reinstaleaza windows

| Digital112 explică (pentru Aalyn91):

Am scapat eu e sality, nu reinstalez eu pentru 1 virus

| PCassist a răspuns:

Nu e nevoie sa schimbi hdd-ul ca sa scapi de virusi, dar ca sa iti raspuns la intrebare: nu o sa mai ai virusi, dar ai grija daca transferi date de pe hdd-ul virusat.