| klau95 a întrebat:

Sall all am Pc-u din 2008-2009(nuhs exact) as vrea sa stiu daca dubleaza memoria. Scrie Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 @ 2.93Ghz 2.94 Ghz.
Am pus intrebare pentru ca unu mi-a zis ca nu se dubleaza deoarece trebuie sa scrie si x2

2 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Care memorie? Nu inteleg intrebarea...
Memoria cache nu se dubleaza. Ai 3 mb cache. Alta memorie nu ai la un procesor.
Probabil confuzi cu AMD X2, ce este pur si simplu numele dat de AMD pentru procesoarele lor dual-core. Precum AMD Athlon X2, Phenom X4, Phenom X6 etc.

| crisxd a răspuns:

Daca e Dual Core, sunt doua procesoare, deci da, se dubleaza. Si din cate vad, la tine asa e.