| miyako012 a întrebat:

Sall all!
Am si eu o problema cu laptopul!
dupa ce ruleaza cateva minute se aude un sunet ciudat cred ca din zona hardului sau a placii video.
sunetul se aude ca un click mai prelung.
Iar cand ma joc fifa 07 si incepe sa se auda acest sunet imaginea se blocheaza o secunda sau in functie de durata sunetului!
cine ma ajuta multumiri si funda!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

În cazul tău suspectez două probleme:
1Acumularea de praf/ scame etc pe partea de răire a laptop-ului.Asta se datoreaza unei exploatări neconforme, în sensul că s-a folosit pe genunci, în pat etc, într-un mediu cu ult praf sau nu a fost curăţat nici o dată.
2.Hard discul s-ar putea să fie pe cale să se defecteze, şi asta datorită tot unei exploatări neconforme că aşa cum se ştie laptop-urile nu sunt făcute pentru gamming, deşi „'merge şi aşa" vorba românului. Vrei gamming ia desktop.
Remediul în ambele cazuri vine în service unde ori va fi curăţat de praf ori se va înlocui hard discul sau chiar ambele.Succes

2 răspunsuri:
| FrumoasaFata a răspuns:

Pai se strica hardul incearca sa iti salvezi tot de pe el si cautati alt hard am patit si eu asa

| zeghe88 a răspuns:

Posibil sa fie de la hdd pentru ca placa video nu scoate sunete si in general hdd-ul sau coolerul de racire produc zgomote deranjante dupa o perioada mai lunga de folosire.