| f1r3TiG3R a întrebat:

Sall am o mica mare problema cu un DSLR Canon EOS 400D.

Am un obiectiv sigma 28-80 mm+macro cu filtru UV.

Problema este urmatoare. Nu pot sa fac poze la lumina, pur si simplu imi apare e ecran "err 90" care ar fi problema, ca pot face poze in apartament unde este lumina dar nu puternica ca afara. ce pot face?

2 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Incearca sa schimbi obiectivul si vezi daca mai face, daca nu s-ar putea sa ai o protectie la senzor impotriva luminii puternice sa nu-l arzi

| f1r3TiG3R explică (pentru Broadband):

Alt obiectiv nu am, astaii sigurul pentru ca l-am primit ieri. ideea e ca am facut ceva poze acum, si vad ca merge dar doar cand este setat obiectivul pe macro, in rest nu, adica la 80mm, si pe urma daca scad de la 80 mm pana undeva pe la 75, nu mai merge! P.S obiectivul este ma vechiut si nu mai are autofocus asa ca trebuie sa il regleaz manual!