| MrCM a întrebat:

Salut, am un decodor de la dolce! problema e urmatoarea! am pus antena pe 39° est, am invartit. o in toate pozitiile posibile dar decodorul nu imi arata nici un semnal! aveti ceva sugestii?

Răspuns Câştigător
| Reparatoru a răspuns:

Decodoarele de la dolce merg numai daca ai cartela activata. daca o ai activa atunci trebuie sa cauti satelitul HEELAS.dai la mesaje -optiuni-verificare semnal-apesi OK.Se deschide un grafic si cauti semnalu pana ce lacatelul care este rosu, se va face verde.bafta!