| Stefan_Florin_1997 a întrebat:

Sall am si eu o problema cu netu
de un timp de cand au fost ploiile nu imi mergea netu(s-a ars placa de retea)
acum am schimbat-o si nu-s dc de vreo 2zile imi cade netu din 30in30 min
(pc a fost reformatat recent adica nici 24h)
THOMSON modem(net prin cablu adica de la digi)
imi spuneti si mie dc cade?

Răspuns Câştigător
| LDCCristi a răspuns:

1)E cald afara si se incinge placa de retea.
2)Daca l-ai reformatat ai bagat driveru placii de retea?(la cea integrata nu trebuie driver dar tu ai schimbat-o asa ca da-i un driverwinking
3)Vezi poate nu-i bagata bine in slot.
4)Ploi zici... ia vezi poate ai ceva la cablu(intepat, muscat, incolacit poate sa aiba o deschizatura pe cablu si sa fie ud in zona aia...).
Ia-le pe toate la rand.

| Stefan_Florin_1997 explică (pentru LDCCristi):

1-am bagat driveru
2-cablu l-au verificat cei de la rcs-rds
3-nu e placa de retea este stick gen placa de retea
4-este bagat bine

| LDCCristi a răspuns (pentru Stefan_Florin_1997):

Daca placa de retea e sub forma unui stick atunci bag-o in alt slot USB, ia-le pe toate 6(4 in spate 2 in fata) si vezi la care nu cade.