| oneversace a întrebat:

Sall am si eu un iphone 3g 4.2.1 firmware 05.15.04 si nu imi merge semnalul la el in setari imi arata Orange Romania dar nu imi arata reteaua in coltul din stanga de sus si imi arata fara serviciu... cum pot sa al rezolv?

5 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

1. Asigura`te ca nu s`a demagnetizat cartele, facand o proba cu un alt telefon. Daca SIM`ul nu merge nici pe alt telefon, te duci cu ea la Orange si ti`o schimba.

2. Ii faci o resoftare daca SIM`ul e ok.
Inainte ai putea incerca un HDD Reset (tii pe butonul HOME + Power in acelasi timp pana cand se stinge si se aprinde iar) + o resetare din configurari. Daca dupa astea nu vrea, resoftare.

| oneversace explică (pentru ITMania):

I-am dat si restore dar tot nu merge si cartela sim este in stare de functionare... pe alt tellefon eu am cydia instalata pe el am incercat cu toate draciile de pe net dar nu imi da nimic tot acelasi rezultat am si sam instalat dar nimic

| oneversace explică (pentru ITMania):

Apropo ca si uitasem este blocat pe o retea din portugalia

| ITMania a răspuns (pentru oneversace):

Daca ai Cydia, instaleaza Ultrasn0w,posibil sa nu mai fie decodat.

| oneversace explică (pentru ITMania):

Frate. cum fac sa ai scot erroarea 1015. ca nu imi merge sa ai instalez soft-ul 4.2.1 ..si cand ai faceam jalkbrealk nu imi arata hard diskul