| Gogoasa24 a întrebat:

Sall am trimis placa video in service pt ca sa stricat (era in garantie) si asi dori sa stiu in cat timp poate sami vina din service?

4 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Si logic, intrebi pe TPU nu pe cei de la service ...mare e gradina Ta Doamne!

| Gogoasa24 explică (pentru vidii):

Am intrebat si aia nu au zis nimic

| kornelus a răspuns:

Salutare!
Aceeasi problema am avut si eu acum 3-4 ani cu placa video.
Calculatorul meu pe vremea aceea tot in garantie era, numai ca eu am avut ambele sigiliuri rupte...L-am avut in service 12 zile,deoarece am optat pentru o placa video din Turcia, si la un pret pe masura.
Daca are in stoc placa video asemanatoare, nu ar trebui ca sa-l retina mult in service.
Eventual poti sa-i intrebi cand te suna, cat dureaza.
Daca este in garantie nu platesti nimic, doar daca vrei ceva mai bun doar atunci platesti...
O seara faina!
Numai bine!

| XBlackShadowX a răspuns:

Pai trebuia să îi întrebi pe ei acolo! Mereu trebuie să întrebi înainte cât costa cât face cât durează ca altfel îți poți lua o țeapă de nici nu mai stii de tine! Referitor la întrebarea ta, Nu ne.ai spus ce problemă are, deci nu suntem "magicieni" să ghicim. Sfatul meubig grinu.te și întreabă cât durează, întreabă la ei acolo.