| Gabriell_Luyss_1999 a întrebat:

Salut, am cumparat o placa video noua ca cea veche era in garantie si n-a mai putut fi reparata. Dupa cateva zile am fost sunat de la altex si mi s-a spus ca placa video cea care a fost in garantie nu mai poate fi reparata. Mi-au dat banii, inapoi am cumparat o placa noua de la ei si cand bag placa cea noua ca cea veche s-a stricat. Cand il aprind se aprinde automat pc meu si cand dau sa il aprind face maxim 3, 4 bipuri din astea si se opreste dupa si dupa tot automat se aprinde singur. Am fost la service cu pc ca stiu ca multi spuneti sursa nu, nu este sursa. Omul a schimbat sursa cu alta de a lui si a spus ca nu stie ce are pc de face asa. Mi-a spus omul, voi ce spuneti ca este? Astept comentariile voastre. dau panglica celui mai bun, bafta.

Răspuns Câştigător
| cyberalex a răspuns:

Cauta BEEP CODE pentru placa de de baza (Award, AMIBIOS, Insyde, etc).
www.computerhope.com/beep.htm
4 beep poate fi RAM-ul, verifica daca sunt bine puse in soclu.