| ReVeRs a întrebat:

Sall am un card Micro SD de 512mb si un telefon Nokia 5200 Xpress Music problema e ca atunci cand bag cardul in telefon imi cere sa il formatez dupa imi scrie : "Formatare in curs" si astept astept dar nimic. dureaza asa mult formatarea sau nu e bun cardul? Care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

De fapt nu e o problema ci un fenomen.
Eu am patit la fel.Ai incercat sa il formatezi in pc?

Daca nu functioneaza incearca sa ii freci pinii cu un creion cu mina rupta dar fara sa fie ascutit.
Daca nici asa nu functioneaza lasa-l 2-3zile pe birou si incerci dupa.(Testat de mine)

| Tavy201 a răspuns:

Si eu as zice la fel, cel mai repede sa il bagi intr-un card reader si sa-l formatezi din calculator. ( intri in my computer cand e bagat>click dreapta pe el>format) asa am reusit si eu sa imi salvez cardul de la telefon