| Merishoor a întrebat:

Sall
am un netbook si vreau sa am wireless pe el, are vecinu meu router wireless si vreau sa ma conectez la el, cum pot face
Am netbook acer aspire one happy
si Windows 7
Imi puteti spune
Funda

6 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

1. Adaptorul wireless de la laptopul tau sa fie pornit (daca dai click pe iconita cu calculatoarele din dreapta jos de langa ceas, acolo unde iti arata conexiunea la internet sa iti arate ca scaneaza dupa retelele wireless).
2. Daca vecinul iti permite sa te conectezi la el intra unde ti-am scris in paranteza mai sus si da click pe reteaua lui si adauga parola pe care ti-o da vecinu, asta in cazul in care are parola pe retea.
3. In cazul in care vecinul nu este darnic incearca sa-ti achizitionezi un router wireless (recomand D-Link, cu wireless N)

| SyncMasterSA300 a răspuns:

Pentru asta trebuie sa ai mini antena wireless in laptop, daca esti sigur ca o ai trebuie doar sa instalezi driverele de pe net, te uiti sub laptop sau nu stiu unde ce model are si scrii pe google "Model wifi driver download"

| CranBoy a răspuns:

Incearca prin bluethouth

| niku41123 a răspuns:

Controleaza routerul cun telefonsa vezi daca functioneaza si uite sa fie pornit adaptorul wireles daca nu pu poti sa te conetctezi si nu iti arata reteaua Wifi atunci nu ai drivere le descarci de aici http://downloadcenter.intel.com/......_Desc.aspx