| SintSmekerulTpu a întrebat:

Sall! Am un Router D-Link dir 600 si as vrea sa stiu cum fac sa blochez accesul unora la el...

Adica sa il blochez sa nu mai poata sa intre deloc, chiar daca imi stie parola!

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Mai bine dai enable mac filter, cred ca asa se numea.si nu mai intra nimenihappy

| blAster85 a răspuns (pentru blAster85):

P.S nu iti trebuie nici parola dupa ce bagi macfilter, dar daca vei schimba placa retea/pc, trebuie sa permiti (manual cred)fiecare pc care vrei sa se conecteze.merci de fundahappy

| blAster85 a răspuns (pentru blAster85):

Aaaa si daca pe router parola de acces la setari e default fa bine si schimb-o.repede.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbi parola sau intri in setarile routerului. Pentru asta scrii pe Google sau in bara de cautare : 192.168.1.1 sau 192.168.1.0 si intri in routerul tau. Te loghezi cu nume admin si parola tot admin. Dupa ce ai intrat, cauti in conexiuni sau depinde de cum iti spune acolo, trebuie sa vezi cate dispozitive sunt conectate la routerul tau si dai block. depinde acum de la router la router, interfata difera dar ca idee ti-am spus. daca stii ip-urile celorlate dispozitive care se conecteaza adica telefon android sau desktop sau altceva, le blochezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Numele,nu ip-urile.