| ninuionut a întrebat:

Sall
as vrea sa imi cumpar o placa de baza ASRock H61M-DGS si nu stiu daca e compatibil cu procesorul meu Intel pentium 4 3, 06ghz

FUNDA cine ma ajuta

6 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Daca ne spui si modelul procesorului, te vom ajuta cum trebuie, in loc sa te trimitem pe toate site-urilefara sa intelegi nimic.

| Sheldon a răspuns:

Aici lista cu procesoare suportate de placa ta de baza
http://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-DGS/?cat=CPU

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Nu nu este compatibil deoarece difera socketul de pe procesor pentium 4 are lga 775 placa de baza are socket 1155happy

| ninuionut explică:

Pai nu gasesc. Cauta tu si imi spui! Te rog!

| dannyel86 a răspuns (pentru ninuionut):

Procesorul are si o serie, nu doar frecventa. Aida64 e un utilitar care te ajuta sa descoperi informatii despre partea hardware si software, iar pentru a obtine detalii despre procesor si pentru a putea compara modelele compatibile de pe site-ul oficial al placii de baza, e recomandat sa folosesti acest soft.

| ninuionut explică:

Intel pentium 4 HT 610 (Prescott-2M)