| Sima_Mario_1975 a întrebat:

Sall.Cand bag stick-ul USB in calculator nu imi apare folderul.Ce are? Imi puteti spune?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai o mizerie mare in stick sau folderul care spui a fost sters.

| MskDesign a răspuns:

- deconecteaza USB-ul si alte periferice conectate pe USB la PC, in afara de mouse/tastatura dupa caz;
- downloadeaza USBDeView;
- extrage totul din arhiva undeva si deschide USBDeview.exe cu click dreapta "Run as Administrator";
- cauta in lista device-ul tau, adica USB-ul si selecteaza-l, apoi click dreapta si "Uninstall selected devices";
- inchide programul, restart la PC;
- dupa restart, lasa-l 1 min, asigura-te ca esti contectat la Internet si conecteaza USB-ul la un port USB 2.0/3.0, preferabil in spatele unitatii, nu pe unul extins al carcasei; daca l-ai conectat la un port USB 3.0 ar fi bine sa ai si driverele pentru. 3.0 instalate in sistem;
- lasa Windows-ul sa-si faca treaba si sa-l detecteze;
- daca tot nu-l vede corespunzator dupa ce ai urmat toti acesti pasi, dai click dreapta pe My Computer si selecteaza "Manage", in fereastra care se deschide dai 1 singur click stanga pe Disk Management si vezi daca apare acolo USB-ul tau;
- te uiti in lista de jos (centru jos), si vezi la Disk 0/1/2/3 dupa caz sa scrie la toate Online;
- eventual tot de acolo din lista de sus (centru sus) creezi/refaci/formatezi partitiile in cazul in care au patit ceva.

| ChawChaw a răspuns:

1.Verifica daca l-ai introdus unde trebuie
2.Incearca de pe alt pc, eventual al unui prieten

| Kanezu a răspuns:

Folder corupt sau sters din greseala

| Sima_Mario_1975 explică (pentru Kanezu):

Si daca l-am sters ce fac?