| LoganBySeby a întrebat:

Sall ce fac sa imi repar cartusul la imprimanta Canon mg 5350 ca l-am incarcat recent dar nu mai vrea sa il citeasca cred ca e cipul de vina

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Din cate stiu, pentru a evita reincarcarea cartuselor (din motive comerciale si care privesc garantia) acestea vin cu niste cipuri, vorba ta, care memoreaza cata cerneala mai ai / sau daca este gol. Practic, cand l-ai incarcat, cineva trebuia sa iti modifice si cipul, sau sa iti ofere unul nou, nu stiu exact ce / cum, dar practic, imprimanta asculta de cip si nu de faptul ca tu ai cerneala in cartus.

O seara buna.