| Marian_Robert_2000_3DgQ a întrebat:

Am si eu o intrebare! Am o problema cu imprimanta ...am incarcat cartusul si totusi imi spune ca nu am cerneala si nu pot tragee la imprjmanta! Cum rezolv problema? Imprimanta se numeste Canon MG2450

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Degeaba ai incarcat cartusul, pentru ca nivelul cernelei nu-l mai recunoaste decata daca pui cartus nou...trebuia sa stii asta!

Nu scrie pentru ca e uscat, s-au infundat!

| adiinaa a răspuns:

In cazul imprimantelor de la Canon trebuie sa folosesti cartuse originale, deoarece imprimanta nu recunoaste tusul din cartuse reincarcate. Singura solutie este sa cumperi cartuse noi de fiecare data sau sa incerci sa incarci cartusele atunci cand nu sunt consumate complet. poti restarta imprimanta sa vezi daca iti recunoaste cerneala. funda?