| Viorel_Iordache_1978 a întrebat:

Sall,, cine ma poate ajuta in problema urmatoare,,, nu pot instal windows-ul ca imi apare urmatoarea eroare the file ahcix80x.sys is corrupted,,,?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cd rau/zgaraitat/scris necorespunzator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e complet windowsul, cauta altul.Are fisiere lipsa sau cd ul e zgariat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau daca winsowsul a fost dat din mana in mana, adica din cd in cd copiat, e posibil ca un cd sa fi sort zgariat si nu sa mai putut copia tot.

| Viorel_Iordache_1978 explică (pentru anonim_4396):

Am facu pe stik multe windows-uri,, inclusiv si win 7 si tot nu merge,, nici pe net nu am gasit nici o rezolvare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa descarci unul si il faci bootabil pe cd/dvd.

| Viorel_Iordache_1978 explică:

Am mai multe windows-ul si pe stik si tot eroarea asta imi da

| Viorel_Iordache_1978 explică:

Eu cred ca e de la placa de baza,,, eu nu am mai intalnit placa cu 2 bious-uri,,,,,,,,, am facut windows bootabil pe stik,,, pe alte pc, merge instalat

| Viorel_Iordache_1978 explică:

Am rezolvat problema, am schimbat ramul si a mers sa instalez