| WeedOo a întrebat:

Sall cine stie cum pot sa imi fac un sistem audio 2.1
am boxe si am facut incinta dar nu stiu cum sa le fac sa mearga la pc
cine stie si se pricepe un mic sfata pls

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Deci tu vrei să îţi faci un Wofer şi 2 sateliţi cumva? sau o boxă de bas şi 2 de înalte? Pentru ambele cazuri ai nevoie de 3 amplificatoare sau unu sterio şi unu mono(fie ele făcute şi din radiouri mai vechi) din care se leaga ieşirile de la pC în paralel la fiecare amplificator. Dacă vrei îţi pot face şi o schemă asta ca să îţi fie mai uşor la realizarea montajului precum şi un deviz cu materialele ce ai nevoie şi modul de monmtare a acestora.Succese şi ia legătura cu mine în privat şi te voi ajuta.

| WeedOo explică (pentru DeyCj):

Da si mie add la id symplu_cs ca vreau sa te mai intreb ceva

| allexbobo a răspuns (pentru DeyCj):

As dori, daca se poate, sa imi faci si mie o schema cum ar trebui facut sistemul, o boxa de bass si doua de inalte. Si materialele de care am nevoie. Multumesc!