| Aloh123 a întrebat:

Sall, cum sa se auda un lg ke500 am am si eu unul si nu prea se aude tare cand vreau sa ascult o melodie, am cautat coduri pe net si am gasit unul "2945#*# si
cum sa fac ca sa dau volumul mai tare de pe acest cod,

Răspuns Câştigător
| Adelin_1656 a răspuns:

Sunt o gramada de amplificatoare, coduri, etc. care nu fac altceva decat sa-ti strice difuzorul. Sti de ce? Pai.producatorii fac sonorul sa se auda atat de tare cat suporta difuzorul. Daca folosesti diferite prostii care "amplifica" sonorul, o sa treci de limita din fabrica suprasolicitand difuzorul care in cele din urma, cedeaza. Deci ma bine ai folosi casti stereo, asta daca nu vrei sa iti cumperi un difuzor nou pentru telefonul tau.