| Angeloangeli a întrebat:

Sall TPU, am avut un Facebook cu un nume de vedetă de 2 ani si acum mi l-au dezactivat, aveti idee cum l-as putea recupera? Dau funda

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca nu corespunde numele (inclusiv, data nasterii) cu datele mentionate pe Facebook, te chinui in zadar. O sa îți spuna, de ex:
" the identification we received doesn’t match the information listed on the account."

Și nu vei rezolva nimic. sad

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu-l mai poti recupera. Facebook nu permite conturile cu nume false. Evident ca nu le poate depista pe toate dar o data ce ai fost raportat ca ai cont fals nu-l poti recupera daca nu esti tu persoana care poarta acel nume.

| Angeloangeli explică (pentru Lioana):

Mersi frumos, am trimis o fotografie cu actul meu de identitate, sper ca o sa meargă!

| floresdemayo a răspuns (pentru Angeloangeli):

Daca nu corespunde numele (inclusiv, data nasterii) cu datele mentionate pe Facebook, te chinui in zadar. O sa îți spuna, de ex:
" the identification we received doesn’t match the information listed on the account."

Și nu vei rezolva nimic. sad

| QElenaBoghiu a răspuns:

rolling on the floor "Nume de vedetă " rolling on the floor

Dacă ti l-au dezactivat Facebook 'ul însemnat că încalca regulile.

Nu se poate recupera dacă nu introduci actele de identitate.

Și sunt sigură nu ai "numele de vedetă " =D

| Angeloangeli explică (pentru QElenaBoghiu):

Am zis asa, ca sa fie pe înțelesul tuturor