| danutd7 a întrebat:

Acum cateva zile leptopul meu a fost furat.Am fost si la politie dar nu au avut ce face.Il pot recupera cumva?

10 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Nu. din pacate e imposibil sa-ti recuperezi laptopul. doar daca vreun prieten ti-a facut o farsa si-l prinzi ca-ti foloseste laptopul (daca-i al tau stii exact ce zgarietura are si detalii d-astea asa ca nu te poate nega).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca politia nu a avut ce sa iti faca, cum crezi ca te putem ajuta noi?

| CinevaNou a răspuns:

Daca aveai ceva de genul instalat ai fi avut sanse sa-l recuperezi, daca nu ii reinstala windows.
https://antitheft.norton.com/

| supermamici a răspuns:

Daca nu aveai un sistem integrat anti-theft sa iti poti localiza bloca laptopul (cum are asta: http://bit.ly/12BZy9T ) nu prea ai ce sa faci... sa ti-l cauti dupa model pe forumuri si site-uri de vanzari, sa incerci sa ceri date despre ultima logare (IP-ul) la anumite programe sau mail-uri si sa dai info la politie, care se vor duce la providerul de net si vor afla intr-un final cine si de unde s-a logat (asta spun intrucat curiozitatea unui hot este destul de mare).

| CinevaNou a răspuns (pentru supermamici):

Nu ai cum sa-l gasesti dupa ip.

| TheCritic a răspuns:

Trăiești în România. La ce te aștepți, să vină hoțul să își ceară scuze?! Dacă bănuiești cine a fost, poți să te iei de el (nu să îl agresezi, ci doar să îl faci să recunoască) și te duci și fac plângere pe numele lui. Dacă nu, nu prea ai ce face. Numai bine!

| Panteraa a răspuns:

Aici e Romania frate straight face

| Piratul10 a răspuns:

Cum l-ai pierdut?
Daca erai pe strada si ți l-a luat atunci e dus bye-bye!
Doar suntem in România la ce sa te astepti?

| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Cum ti-au furat mai exact laptop-ul? thinking
In Romania sunt n-ai la ce altceva sa te astepti laughing
Politia nu te poate ajuta in legatura cu furtul unui laptop! Tu banuiesti pe cineva?

| Robert_Krestel_1990 a răspuns:

Nu prea cred ca mai ai cum. Imi pare rau