| paqquky a întrebat:

Am fost azi la fotbal si mi-am lasat telefonul la marginea arenei. Jucam si cu un tigan pe care nu-l cunosteam si din moment ce el nici nu a zis cand a plecat sunt sigur ca el l-a luat. Da, stiu ca eu am fost foarte prost, am uitat ca traiesc in Romania. Telefonul era Samsung, deci nu se poate recupera prin GPS cred, cioara l-a luat si l-a inchis. Daca merg la politie credeti ca pot aia sa faca ceva cu adevarat?

5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Asa e cand te bagi in seama cu ciori! Probabil ca e si deja vandut pe un pachet de tigari si o sticla de bere.
Politia in Ro, este egala cu 0.

| danutzu96 a răspuns:

Cu politia nu o sa rezolvi absolut nimic. Am coleg care a facut plangere cand i s-a furat telefonul in autobuz (ratb, aveau si camere si hotul facea de mult asta) si nu a rezolvat nimic chiar daca il puteau prinde. Altadata nu il mai lasa nesupravegheat. Cu aplicatiile atifurt, iar e apa da ploaie. Cam greu de dovedit la politie si daca te duci la tiganul care ti l-a ciordit poti sa te alegi si batut.

| Mihai1810 a răspuns:

Nu au ce sa faca, daca nu poti da nici o informatie despre cel care l-a luat. Nu are pe cine sa incrimineze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut un film "Law Abiding Citizen", zicea cineva ca "Nu e vorba de ce e drept, e vorba de ce poti demonstra la tribunal".
Intelegi ideea big grin

| Muwz a răspuns:

Daca avea ceva aplicatie antifurt preinstalata il poti localiza. Intereseaza-te pe net daca avea pentru ca nu ne-ai spus ce model era.