| Cristina788 a întrebat:

Mi-au furat telefonul mobil! Am primit de sarbatori de la mama un telefon samsung nou de 10 milioane dar l-am pierdut.
Sambata seara a fost ziua mea si mi-am invitat la mine acasa cativa dintre prietenii mei, nu au fost mai mult de 7 persoane (3 baieti si 4 fete) eu imi aduc aminte foarte bine ca ultima oara mi-am lasat telefonul pe masa si m-am dus pana la bucatarie... cand m-am intors nu mi-am adus aminte pe moment de telefon dar seara dupa ce au plecat toti am observat ca nu mai aveam telefonul... mi-am sunat toti prietenii si i-am intrebat daca mi-au vazut tel si toti au zis ca nu.

L-am cautat toata casa am zis ca poate a cazut pe undeva dar... nimic.
Am incercat sa sun pe nr meu dar tel era inchis (deci este clar ca mi l-a furat cineva).
Mama inca nu stie nimic daca ar afla m-ar omori o cunosc foarte bine mai ales ca este foarte dura de fel nu ma lasa sa ies nicaieri nu ma lasa la pc mai mult de 2 ore etc. (m-a batut odata cu cureaua de m-a invinetit numai ca am pierdut cheile de la casa, dar acum ca o sa afle ca am pierdut telefon de 10 milioane?)
Ieri cand am venit de la scoala m-a intrebat de ce am tel inchis ca a incercat sa ma sune si eu i-am zis prima oara ca eram la ora si a doua oara ca nu mai aveam baterie, dar cat o sa mai tina cu pretextul asta "nu mai aveam baterie"? la un moment dat o sa-si dea seama si atunci o sa iasa rau.
Ce sa fac? va rog sa ma ajutati! daca merg la politie nu voi rezolva nimic pentru ca nu stiu sigur care din prietenii mei l-a luat dar banuiesc cine l-a luat.

Răspuns Câştigător
| Vulvatron a răspuns:

Nu vreau sa te amarasc mai tare, dar daca e telefon de 10 milioane sigur nu il mai gasesti, e vandut zic eu sad

4 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Salut, pai nu poti sai numesti `prieteni` nu?
Ci hoti, la care nimic bun nu iese din asta.
Poate mama `prietenului/ei` cum spui tu ii gasete tel. la ea/el prin buzunare si cu siguranta il va intreba de unde e si il va impune sa ti`l intoarca inapoi.
Phh...nu stiu ce sa zic daca`i spui mamei poate ea suna la politie si va fi multtt mai bine. Sper ca mama ta de data asta nu va fi violenta.winking

Mult succes!

Pupici :X

| JustMee_5020 a răspuns:

Pai du-te in vizita la "prietenul/prietena" care crezi ca l-a luat si cand sunteti la el/ea in camera ii ceri apa sau suc.Si cat este plecat, cauti prin sertare telefonul.Nu o sa il tina inchis o vesnicie, poti sa-ti iei alt telefon la tine si sa suni la nr tau si vezi daca este la el sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, chiar imi pare rau ca ti-ai pierdut telefonul, dar incearca sa le zici parintilor, daca ai o relatie mai buna cu tatal tau, spune-i lui primul, si roaga-l s-o faca pe mama ta sa inteleaga, ca nu este vina ta, daca ti la luat dinc asa, deci nu are de ce sa te bata, poate te pedepseste ceva.dar asta este!
Si daca vrei sa minti ii poti spune ca atunci cand ai avut sportul si te-ai schimbat, ai lasate tel in blugi. pantaloni, si cand ai venit nu mai era, dar eu zic sa nu minti, mai bine spune-le adevarul.
Succes!
te pup, pa-pa!

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Daca spui ca l-ai pierdut mama ta se va infuria si te va bate, dar daca spui ca l-ai pus pe masa si a disparut e altceva.