| cristian041997 a întrebat:

Am incercat sa fac un mic overclock la cpu, m-am uitat pe youtube primadata sa vad cum se face iar apoi cand am intrat in bios nu am gasit nicaieri optiunile pentru overclock. Am un Intel core 2 duo e6300 1.8 GHz si placa de baza FUJITSU SIEMENS D2312-A3. La aceasta placa de baza nu pot sa fac overclock, sau daca as face un update de bios ar merge?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Renunta la idee. PE nici un sistem brand nu ai sa reusesti sa faci oc, asta e 1.
2. Chiar daca era pe piese, oc faci cand e nou. Asa la batranete degeaba iti bati capul ca tot aia ar fi. Dar oricum, tu nu ai sa reusesti pe ala sa faci oc asa ca mai bine renunti la idee, inate sa strici ceva din schimbat bios sau alte prostioare.

| Seby90 a răspuns:

Vrei sa faci din doua gunoaie bijuterie. Ala nue procesor pentru overclock si aia nu e placa de baza care sa stie sa faca overclock.