| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare.

De ce cand pun un difuzor de 4 ohmi la combina mea la jumatea volumului se opreste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca combina ta s-ar putea sa nu suporte difuzoare de 4 ohmi ci de alti ohmi. Tu ai combina ca a mea de la aceeasi firma si de acelasi model cu a mea care suporta difuzoare de la 6 la 16 ohmi. In legatura cu oprirea este din cauza ca are autoprotectie si din aceasta cauza se opreste. Pe vitor iti recomand sa-i pui difuzoare corespunzatoare cu cerintele ei.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri da asa e alindeejay scuze eu nu le am cu electronica

| Anabella01 a răspuns:

Pai...cheama un specialist...nu stiu sunt o fata si nu stiu prea multe