| rylandmoran26 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare.Presupun ca stiti si voi criza cu placile video si cu minerii, doresc sa cumpar o placa video sh dar imi este frica sa nu fie minata, tin sa mentionez ca vreau sa achizitionez o placa mai de buger gen un 1050 ti, 1060, acum voi ce credeti exista posibilitate sa fie minate? La o adica ma gandesc si eu ca pana la urma sunt placi de 2, 3, 4 gb maxim si nu cred ca au viteze f.mari,credeti ca ar fi safe sa iau?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Pe 1050 nu a minat nimeni, minim-ul e 1080, nici pe ala cinestiece
https://www.tomshardware.com/......and-ranked
1050 nici nu e in lista
1060 face 1.37$ pe zi (minus curentul, minus investitia, faci profit undeva, pe la sfantul asteapta)

| rylandmoran26 explică (pentru Zuzu1991):

La asta ma gandeam si eu ca pana la urma un 1650 nou il iau la 13 milioane minim iar un 1060 am gasit mai multe pe la 700 lei sh+ ca are si performante ceva mai bune ca un 1650

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu mineaza nimeni cu de astea lol, si la noi nu prea e populara treaba. Romanii prefera sa cumpere cryptomonede direct, nu sa arda curent degeaba.

| rylandmoran26 explică (pentru Wr3nch):

Ms mult pentru sfat, asa ma gandeam si eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e safe. Nu te risca e mare prostie. Sunt greu de testat