| asamicristian a întrebat:

am o problema cu PC. Pe ecran icons imi apar toate cu internet explorer si nu cum trebuie cum ar fi cu Daemon Tools Lite imi apare pe un fel de foaie un semn mai mic de internet explorer.

Răspuns Câştigător
| CosminGrasu a răspuns:

Cand dai pe icon ce ti se deschide browserul google sau ce aveai inainte contacteaza-ma la id-ul cosmin_2013_2014 si iti mai explic

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ceva ai lucrat de le-ai făcut sa se deschidă cu IE-ul, sau un virus comercial a făcut asta.
remediu
Revirusare. Dacă sistemul rămâne cu sechele urâte după devirusare, resoftare cu un Wondows cum trebuie nu ca(și) lumea
Devirusarea recomandată este folosind asta:
http://www.avira.com/en/download/product/avira-rescue-system
de unde vei descărca ISO-ul și îl vei arde pe un CD folosind ce ai tu pe acolo
Se burează cu cd-ul și se setează antivirusul să șteargă virușii nu să îi redenumească și apoi se scanează hard disc-ul de „drăcușori".
Asta nu av devirusa și secrorul de boot.Singura metoda eficientă este distrugerea și recreerea lui folosind Gparted.Succes

| asamicristian explică (pentru DeyCj):

Nu merge imi arata ceva alb si cand dau clik pe el imi da eroare

| DeyCj a răspuns (pentru asamicristian):

Virus.Aplică metoda descrisă în post și recomand sa nu te iei după toți„specialiștii". Succes

| al3xander a răspuns:

Pai setarile din registri pentru tipul de fisiere LNK (shortcut-uri, mai pe romaneste scurtaturi) au fost modificate. foloseste fix-ul asta http://www.thewindowsclub.com/fix-unable-to-open-exe-lnk-files-windows-7

| asamicristian explică:

Nu imi merge nimic nici messu