| AndreiHuta a întrebat:

Am o problema cu winrar stiti acel program de dezarhivare, cand vreau sa dezarivez ceva de tip.exe nu mi se dezarhiveaza numai cele care nu sunt de acel tip.Ce as putea sa fac? Am windows 8.1

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai.exe e cumva arhiva! E un executabil, dupa cum ii spune si numele!

| al3xander a răspuns:

Arhivele de tip autoextract, adica niste executabile care contin programul plus datele arhivate sunt facute cu mai multe tipuri de programe cu diferite algoritme de criptare: 7zip cu 7zip sau zip, winrar cu rar sau zip, winzip cu zip etc. ele nu au nevoie de un program de dezarhivare pentru ca au deja integrat in ele programul pentru dezarhivare. totusi daca tii neaparat poti folosi universal extractor care iti poate extrage orice arhiva din orice format http://legroom.net/software/uniextract