| Andrey224 a întrebat:

Am o problema.Cum fac sa nu mai decupez pozele de pe facebook de la profil. adica pun o poza ca profil si inainte ma pune sa decupez poza cu o anumita portiune.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti face nimic.Trebuie decupata.Sa se incadreze in formatul aprobat de Facebook.

| Andrey224 explică (pentru darrio2007):

Dar am vazut unele persoane care nu le au decupate...

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrey224):

Pentru ca se incadreaza in format.Numai la profil si la coperta se decupeaza, din cate stiu.

| MskDesign a răspuns:

Salut!
Facebook iti permite sa folosesti imagini cu o proportie de maxim 1:3. Dimensiunea maxima a unei imagini poate fi de 180×540 pixeli.

Iti recomand sa folosesti dimensiunea maxima pentru imaginea de profil, si sa profiti din plin de acest spatiu pentru a comunica mesajul brandului tau.
Descarci gimp 2.8 si redimensionezi imaginea cu masurile cerute de facebook.
Daca ai nevoie de ajutor, lasa-mi un mesaj.