| tony98 a întrebat:

am recuperat niste imagini dupa ce am formatat local disc D...dar nu mi se deschid....cum le pot repara?

8 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Imagini adica fotografii? Mai sunt si imagini ISO, imagini de sistem...si nu stiu exact despre ce imagini vorbesti tu. Cu ce program le-ai recuperat? Daca sunt fotografii incearca sa copiezi cateva imagini si apoi da-le extensia.jpg sau.png

| tony98 explică (pentru M29):

Cum le dau extensia? sunt jpg

| M29 a răspuns (pentru tony98):

In Linux e simplu pentru ca la fisiere iti apare apare numele si extensia spre exemplu apare asa "foto.jpg" si tot ce aveai de facut era sa dai rename si tastai tu extensia. Daca sunt jpg incearca sa dai click dreapta pe ele si selecteaza open with. Apoi alegi cu ce program sa deschizii fotografiile... posibil sa fi schimbat tu aplicatia default de deschis fotografii. Cu ce program ai recuperat fotografiile?

| tony98 explică (pentru M29):

Recover my files se numeste programul...

| M29 a răspuns (pentru tony98):

Alte fotografii poti deschide? Incearca sa recuperezi fotografiile cu Recuva. Nu stiu daca ti le-a recuperat complet programul Recover my files... Bafta!

| tony98 explică (pentru M29):

Am incercat cu si cu Recuva dar cu Recuva nici nu mi le gaseste pe cele pe care le-am gasit cu Recover my Files...

| M29 a răspuns:

...Faza cu redenumitul ai incercat-o? Explica Victor foarte bine cum trebuie sa faci.

| Victor_Panescu_1962 a răspuns:

Daca sunt in alt format decat:jpg,bip sau gif, atunci tresa faci urmatoarele chestii:
intrii in local disk D in coltul din stanga sus ai organize dai pe el, selectezi folder an search option dai la tagul view, depifezi hide etension for known file type si dai aply si ok apoi dai rename la cate o poza si chiestile dupa
utimul punct le stergi si scrii,, jpg" (fara ghilimele) apoi dupa ce ai facut asa cu toate imaginile recuperate te duci din nou acolo unde ai debifat hide etension for known file type si bifezi la loc, dai aply si ok si ar trebui sa-ti mearga sa deschizi imaginile.(asta mrg daca ai win 7)si daca nu e alta extensie decat:jpg, bip sau gif atunci nu stiu ce sa faci. daca te-am ajutat te rog funda!