| TeDrqq a întrebat:

am si eu o intrebare crying

Mi-am luat astazi placa asta video : Nvidia GeForce FX5500 256mb DDR1 si am instalat driverul (de pe cd-ul original) dar cand dau click dreapta pe ecran >Properties--Settings imi apar 2 chenare cu doua numere (1, 2 pe fond negru) si sus la iconita ce mi-so deschis nu apare numele placii cum aparea si la cealalta are vreo legatura? big grin

P.S. Vreau si eu id-ul unu expert in pc-uri (ma refer la partea interna)

PLS DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca nu se misca in reluare, driveru e instalat.
Instaleza un driver mai nou si vezi daca iti apare apoi.
Daca vrei neaparat sa vezi numele, intra in start, run si tastezi dxdiag si la display ai toate specificatile!
P.s pe windows xp era ceva de genu properties/settings/adapter si aici aveai specificatile!

| TeDrqq explică (pentru ROB3RT89):

Da e instalat driverul ca merge suuper bine... da Mt2 merge sacadat si cineva mi-a spus ca o sa mearga ff bine big grin.

Lasa-mi id-ul tau pls sa te intreb mai multe chestii pls pls

| ROB3RT89 a răspuns (pentru TeDrqq):

Iti trimit un mesaj cu id-ul.