| Niculae_Luci_1997 a întrebat:

Sall TPU, am si eu o preobelma cu un sistem pc.

deci am decis sa cumpar urmatoarele componente:

http://www.cel.ro/......ket-fm2-l/
cu un amd a8 5600k, 4gb ram 1600 ddr3, hdd 1tb 7200 sata 3 64 mb, placa video gigabyte radeon hd 6670 1 gb ddr1 si o carcasa +sursa:
http://www.cel.ro/......rsa-500w-l

pisele sun compatibile din cate am vazut, dar problema mea este daca sursa de la carcasa este destul de puternica pentru acest sistem?
Daca gasiti erori la copatibilitate anuntati-ma.
si daca nu e destul de puternica sursa dati-mi si mie recomandari plss, dar ca fie cu tot cu carcasa.

Ms de ajutor!

Scuzati daca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Ia un sirtec de 400 de watti, Inter-Tech-ul ala scoate in jur de 250-300 de watti realli, pe cand sirtecul scoate 400.
Sistemul tau nu va consuma mai mult de 150 de watti, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji.

| Niculae_Luci_1997 explică (pentru BLKZ):

Dar acea sursa inter o pot tine 1-2 luni pana mai fac rost de bani ca sa iau o sursa mai buna?

1 răspuns: