| 5n0wm3n a întrebat:

am si eu o problema cu afisarea pe desktop in loc de pictograme imi apare notepad.Imi puteti spune cum pot remedia problema?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Da o cautare in sistem (cu functia Search din Windows) pentru a gasi fisierul "IconCache.db" pe care sa-l redenumesti "IconCache.db.old", dupa care dai restart. Fisierul e unul ascuns, asa ca ai grija ca la optiunile avansate de cautare ("More advanced options") sa bifezi setarea "Search hidden files and folders", pentru a gasi cu succes fisierul care iti poate repara problema. Dupa restart, sistemul ar trebui sa revina la normal (am cautat pe net rezolvarea, dar merita sa o incerci).