| Lazar_Eduard_1997 a întrebat:

am si eu o problema cu o placa video nVIDIA Geforce GT210. Cand o bag in PC nu imi mai merge audio iar cand o scot si raman pe cea integrata atunci imi merge i-am bagat si drivere tot dar tot nu merge si cand am dus-o la un prieten mergea tot.

ajutati-ma sa rezolv problema

1 răspuns:
| vladutzu09 a răspuns:

Poti avea probleme la placa de baza.Sunt unele socket-uri speciale pentru fiecare placa. Daca bagi pe un socket gresit, se poate ca placa de baza sa se arda, sa nu mai auzi unele sunete sau chiar nimic.Incearca sa cauti pe ce socket functioneaza placa ta video (ex. GDDR5 etc.) si verifica daca placa ta de baza este compatibila.