| ManUtd_Alex_1996 a întrebat:

Am un laptop... 4GB Ram, Procesor I3 2.4GHz, singura problema e ca nu-i merge niciun joc. Imi spune ca are placa integrata dar are si placa. Un Nvidia GeForce 610M de 2GB. Am vazut ca de obicei laptopurile ruleaza jocurile din placa integrata. dar le poti rula din placa lor video din Nvidia... Ma ajutati? Cum sa fac?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Laptopurile cu placa video dedicata in momentul in care intri intr-un joc, atunci intra in actiune. Cand esti cu pc-ul in idle, vizualizezi pe youtube, atunci intra in actiune grafica integrata din procesor tocmai pentru a face economie la curent ( baterie ). Instaleaza si driver-ul placii video dedicate!

| Radu284 a răspuns:

Ai driverele video isntalate?