| DanielNinu a întrebat:

am si eu o problema cu un computer de cateva zile cand ma joc mi se stinge monitorul ca si cum calculatorul s-ar opri dar nu se opreste ramane aprins si nu mai merge nimica si acu nu se mai aprinde de loc, cred ca e de la placa video este nVIDIA geforce ca daca scot placa din pc si bag mufa de la monitor in placa de baza merge din ce cauza sa fie (va rog ma puteti ajuta va rooogg) dau funda (a si placa e ddr1)

3 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Baga drivere mai vechi de nVIDIA, pentru ca e posibil sa-ti fi facut vreun update automat si de asta nu mai merge.

| Gabitzu246 a răspuns:

A inceput sa faca asa de vreo 1-2 saptamani? pentru ca daca este asa problema este la driverul de la nVIDIA, si mie imi facea asa, trebuie sa faci in felul urmator: dezinstalezi driverul de la nVIDIA si descarci unul un pic mai vechi, SI ASIGURATE CA AI BAGAT BINE PLACA VIDEO.

| DanielNinu explică:

Pai ce sa bag ca atunci cand aprind calculatorul nu se vede nimic