| megasmecher a întrebat:

am si eu o problema. Pe orice browser as intra si pe orice pagina de internet apar din toate colturile si din toate partile reclame, numai pe youtube si facebook napar reclamene in rest peste tot ma navaleste ma rupe ma termina reclamele, nu pot nici sa scot muzica sau ceva de pe internet ca apar peste tot reclamne si acopera toata pagina. Daca stiti ceva care sa le faca sa dispara va rog foarte frumos sa imi spuneti. Dau funda! happy

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ai luat malware. E un fel de virus. S-a adăugat peste nişte pagini oricum tixite de reclame.

FOloseşte Chrome şi intră pe linkul postat de mine mai jos. Dă Add to Chrome sau Adaugă la Chrome dacă îl ai în română. Redeschide browserul şi vezi dacă e mai ok.

https://chrome.google.com/......kkbiglidom

După instalează softul din link-ul de mai jos şi dă-i o scanare. Ar trebui să rezolve problemele.

https://www.malwarebytes.org/antimalware/

PS. O scanare cu antivirusul pe care îl ai ar fi şi ea eficientă după ce faci ce ţi-am zis mai sus.

| Moryami a răspuns (pentru Gizăz):

Tu judeci înainte de a comenta? Malware îţi face figuri la Windows şi şterge fişiere din calculator, nu te sufocăcu reclame pe internet.
Ştiu asta pentru că am avut Malware.

| Gizăz a răspuns (pentru Moryami):

Malware e orice fel de soft care poate face rău calculatorului. VIne de la malicious software. Poate fi o varietate mare de chestii, inclusiv prostii d-astea care te spamează cu reclame în browser. Nu ţi se pare ironic că persiflezi pe altul când spui numai tâmpenii?

| Moryami a răspuns (pentru Gizăz):

Nu, nu mi se pare deloc.

| K0sti a răspuns (pentru Moryami):

Aia crezi tu! Vorbesti ca sa te aflii in treaba! Pune mana si citeste!