| anonim_4396 a întrebat:

Sall tpu.am un difuzor akay si de cateva luni tot face ceva.(mai exact vibreaza ceva acolo)
deci daca ascult melodii cu bass si dupa pun aceasta melodie:
cabron eu si iarna sunt pe val si daca inchid sistemul si peste 20-30 de minute il deschid numai face pe melodia aia, fara sa ating difuzorul...
s-o fi dereglat ceva?
ca acuma vreo 6 luni capacul ala de la bobina era deslipit si cand l-am atins ca sa il pun la loc am bagat difuzorul putin inauntru.s-o fi dereglat ceva in el?
daca da, merita acuma sa umblu in difuzor?
pentru ca doar pe inceputul melodiei face, si cand mai face o data bass-ul ala pur.
desi e ciudat pentru ca am multe melodii cu acelasi bass pur si nu face nimic.
deci merita sa umblu in el?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu, dar în schimb merită să asculţi melodia originală, nu contrafăcută sau furată de pe cineştie unde.O să observi diferenţa de calitate a sunetului.Problema nu e de la difuzoare ci de la melodia în sine care se pare că prezinta distorsiuni în bas, din cauza că nu a fost înregistrată corespunzător.Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Pai si aia de pe youtube face.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Poti duce boxele la un specialist sau la un service autorizat. Asta este cea mai sigura cale. Succes si o zi buna!

| Trolozaur a răspuns:

E din cauza ca asculti muzica proasta, nu mai asculta muzica proasta si nu o sa mai planga boxele.

| costeldinu93 a răspuns:

Nu frate uite care-i treaba asa e melodia..nu are nimic difuzorul si la mine tot asa face..stima

| anonim_4396 explică (pentru costeldinu93):

Ok, dar celelalte de ce nu fac asa?