| anonim_4396 a întrebat:

am un difuzor akay si cred ca are o problema.
deci de exemplu la cabron frunzele si iarba cand este bass-ul ala pur se unde un mic bazait.
si sunt 2 solutii care le-am descoperit sa numai bazaie.
dau difuzorul jos si dau membrana in fata
adica o imping in fata, dar daca dau bas-ul mai tare iar face
si cealalta metoda un pic mai eficienta,
am observat ca pe langa centrul ala care acopera bobina mai are ceva pe langa el tot face parte din centru si ala este putin deslipit si daca apas pe el numai bazaie difuzorul.
deci sa bazaie centrul ala acolo unde este dezlipit? sau sa fie descendrat?

2 răspunsuri:
| IulianRomica a răspuns:

Incearca sa dezlipescti usor capacul acela din centru de tot si sa mai incercti odata melodiawinking daca nu mai face inseamna ca e problema de la el... dupa il lipeste cu picatura sau alta solutie, daca nu inseamna ca este descentrat straight face

| anonim_4396 explică (pentru IulianRomica):

Eu vreau raspunsuri exacte ca nu stau sa dezlipesc si sa lipesc capacul ala asa aiurea e foarte greu sa stii.dar cred ca din ala e ca daca apas pe al acolo unde e dezlipit numai face