| sErGiUuuuuuuuuuuuuuuu a întrebat:

Antena wirelss tp-link ant2414B 2.4ghz 14dbi se poate conecta la orice wireless? Sau trebuie sa o conectez tot la un wireless tp-link?
Raza de actiune (m):
5000 (1 Mbps)
3000 (11 Mbps)
440 (54 Mbps), Chiar duce 5 Km antena asta?

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

O poti conecta la orice dispozitiv care are antena demontabila deoarece nu necesita niciun fel de instalare.Nu trebuie sa te astepti la niste prestatii extraordinare, poate undeva la tara pe un camp liber ar putea atinge cei 5000 de metri, dar in oras distanta scade considerabil, datorita obstacolelor si a interferentelor cu alte dispozitive, mai ales ca exista posibilitatea ca multe alte dispozitive sa functioneze pe acelasi canal setat de noi.Telefoanele cordless, senderele wireless, folosesc aceeasi tehnologie si de multe ori influienteaza negativ, daca nu chiar blocheaza transferul de date daca functioneaza pe acelasi canal. Daca urmaresti doar o amplificare a semnalului antena e ok, daca vrei miracole...nu e ceea ce cauti.

| sErGiUuuuuuuuuuuuuuuu explică (pentru manuel72):

Pai il iau pentru la tara, da eu ma referam daca aceasta antena, e buna la orice wireless.

| manuel72 a răspuns (pentru sErGiUuuuuuuuuuuuuuuu):

La orice modem cu antena demontabila.