| SabinaQueen a întrebat:

Sall, TPU! As vrea sa-mi pun niste melodii de pe calculator pe telefon! Mi-am ales melodiile, am si cablu USB, dar nu stiu ce sa fac dupa!

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Conectezi telefonul la pc, in my computer o sa-ti apara telefonul tau, dai click pe el, si cauti un folder numit Music, sau ceva de genul, si in el bagi melodiile. Dupa ce s-au bagat toate melodiile in telefon, scoti cablul de date din telefon si pc si poti asculta muzica linistita.

| valentin75 a răspuns:

Salut! In functie de tipul telefonului (producator) cauti pe google pc suite pentru modelul tau. Instalezi softul in computer, restart computer, conectezi telefonul! O sa-ti apara fisierele si tot ce ai nevoie sa treci muzica pe telefon!

| questsoul a răspuns:

Conectezi telefonul la pc, iti va aparea pe telefon sa alegi din cateva optiuni iar tu vei alege Stocare in masa sau Mass storage sau Transfer fisiere...iti dai tu seama cand vezi. O sa iti apara in My Computer una sau doua partitii noi acestea fiind cardul de memorie si memoria telefonului, copiezi pe una din ele muzica si gata.