| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, as vrea sa stiu.procesorul Intel Pentium Dual-Core P6100 2.0GHz nu e de 4ghz, adica [DUAL-CORE] 2. 0ghz x 2=4 ghz? laughing
Funda.

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Nu. frecventele procesorului nu se aduna. acela este un procesor cu doua nuclee, iar fiecare nucleu lucreaza la frecventa de 2 GHz

4 răspunsuri:
| GroparuVesel a răspuns:

Da, este de 4 Ghz, deoarece dual core are 2 nuclei.

| IulianP a răspuns:

Frecventa nucleelor nu se aduna. Sunt 2 nuclee care lucreaza la 2GHz fiecare.

| CristiOprea13 a răspuns:

Nu e de 2.0 GHz DUAL CORE inseamna ca sunt doua procesoare daca unul face scurt sau se strica celalalt il v-a inlocui intelegi FUNDA TE ROG

| KodrutZ a răspuns (pentru CristiOprea13):

Groparu, cretu, la sapa cu voi, nu pe internet!
@kyl: IulianP are dreptate.